Hudební novinky na CD, DVD
Hudební novinky na CD, DVD
Hudební novinky na CD, DVD

HIFI - Akční set Mark Levinson No5101+No5805

interpret

HIFI

název

Akční set Mark Levinson No5101+No5805

HIFI

Doprava zdarma

Titul HIFI / Akční set Mark Levinson No5101+No5805 se na cestě
Zboží je objednané u dodavatele, čekáme na dodání
(K dodání do 3-5 dnů)

259 000,00 Kč

Akční cena - pouze do rozprodání zásob
Běžná cena: 456 000,00 Kč
Ušetříte: 43 % | 197 000,00 Kč

Hlídací pes

Nechte se snadno informovat o změnách ceny a dostupnosti tohoto titulu: Hlídat ≫≪ Skrýt

 

Mark Levinson - Akce šrotovné

Set Mark Levinson No5101 + No5805 za celkovou cenu 259000,-

Přineste Váš starý CD přehrávač a zesilovač jekékoliv značky a v jakémkoliv stavu.
My zajistíme ekologickou likvidaci a vy získáte set modelů Mark Levinson No5101 + No5805 za celkovou cenu 259000,-
Běžná celková cena těchto dvou vyjímečných přístrojů přitom činí 456000,-

Akce platí do 30.6. nebo do rozprodání zásob
 

 

Mark Levinson No5101 - univerzální High-End SACD / CD přehrávač, DAC a streamer

Společnost Mark Levinson prosazuje myšlenku špičkového zvuku již od 70. let minulého století a je jen málo značek v oboru, které získaly takový věhlas a prestiž, jako právě Mark Levinson. Kvalitu jejich výrobků oceňují generace nejnáročnější audiofilů a jejich produkty představují špičku v technologii, kvalitě zpracování i věrnosti zvuku. Nezaměnitelný zvukový charakter jejich audio komponentů představuje pro mnoho posluchačů i renomovaných recenzentů absolutní referenci a značka tak trvale zůstává jedním z hlavních nositelů myšlenky nejvyšší zvukové věrnosti.

No5101 - navržen, zkonstruován a precizně vyroben v USA

No5101 je multifunkčním řešením pro přehrávání CD i SACD disků, audio knihoven a streamování hudby. Milovníkům puristického zvuku pomocí špičkových technologií otevírá široký svět digitálních nahrávek s vysokým rozlišením, které jsou v dnešní době široce přístupné. Transformuje do jediného luxusního komponentu štěrbinový SACD transport a schopnost streamování hudebních souborů ve vysokém rozlišení ze sítě, domácích serverů NAS i úložných jednotek USB. Nelze zapomenout ani na možnost  využití interního D/A převodníku pro připojení dalších digitálních zařízení domácího audiosystému.  Nechte se pohltit hudbou a uvolněte plný potenciál vaší digitální audio knihovny. 

Přehrávač No5101 je inovativní produkt, který kombinuje audio technologii s bezkonkurenčním výkonem a všestranností. Byl navržen a vyroben tak, aby přinesl veškerý výkon a kvalitu očekávanou od Mark Levinson a zároveň implementoval nejmodernější funkce a zkušenosti získané desetiletími špičkového zvukového inženýrství. Díky excelentnímu designu, štěrbinové mechanice stíněné ocelovým krytem, zavěšené na kovových podpěrách plovoucích na sendviči z PVC a styren-butadienové pryže, plně diskrétním obvodům PurePath a firemnímu DAC PrecisionLinkII, přináší nepřekonatelnou věrnost, luxus, prémiové funkce a dokonalou flexibilitu. No5101 je High-End přehrávač navržený na základě zkušeností Mark Levinson - naprosto dokonalý až do nejmenších detailů. Jeho podstatou je speciální spínaný napájecí zdroj, který zajišťuje napájení SACD mechaniky i všech digitálních obvodů a lineární napájecí zdroj s toroidním transformátorem a nízkošumovými Schottkyho usměrňovači, který dodává energii pro analogové obvody.

3 v 1 PŘEHRÁVAČ PRO DIGITÁLNÍ ZDROJE

No5101 navazuje na skvělý rodokmen a ačkoliv se jedná v rámci značky o nejlevnější přehrávač, přebírá filozofii i část technologií od referenčního modelu No519. Chcete-li odhalit ty nejskrytější detaily vaší hudby a zažít skutečnou nirvánu, je tento přehrávač vstupní bod do světa nezaměnitelného soundu Mark Levinson. Zůstává věrný tradici a přináší vyjímečně detailní zvuk a novou dimenzi zážitku z poslechu vaší digitální hudební sbírky.

"...Nelze popřít pocit luxusu při každém používání výrobků Mark Levinson. Vlastnictví jejich produktu to činí jedinečným. No5101 nic nemění na této senzační tradici a podle mého názoru stanovuje referenční úrovně výkonu, o které by konkurence měla usilovat..."

Mark Gusev - STEREONET

DAC PRECISIONLINK II - SRDCE No5101

Základním kamenem No5101 je špičkový firemní D/A převodník Mark Levinson PrecisionLinkII založený na 32-bitovém čipu ESS Sabre ES9026PRO se speciálním obvodem pro komplexní eliminaci jitteru. Inženýři společnosti věnovali velké úsilí, aby udrželi hladinu šumu na co nejnižší úrovni a použili pro napájení DAC čipu pět samostatných regulátorů napětí s ultra nízkým šumem a současně další čtyři (dva na kanál) zajišťující napájení pro analogový výstupní stupeň.

Kromě všech formátů fyzických audio disků (SACD, CD-A, CD-R a CD-RW) převodník zpracovává a podporuje soubory FLAC, WAV, AIFF, OGG, MP3, AAC a WMA až do 24-bit / 192 kHz PCM i DSD 128. K dispozici je také výběr ze sedmi nastavení digitálního filtru pro signály PCM a čtyři filtry pro DSD. Patentované obvody pro redukci jitteru a uživatelsky volitelné digitální filtry společně s regulovaným napájením jsou tak zárukou precizního zpracování a nejlepší možné reprodukce digitálního zvuku.

KONEKTIVITA

Vstupní konektivita umožňuje připojení externích digitálních zařízení k jednotce prostřednictvím 1 optického vstupu Toslink, 1 koaxiálního vstupu S/PDIF a 1 USB-A portu pro přehrávání z paměťových médií. Kvality interního D/A převodníku tak můžete ocenit i při přehrávání zvuku z dalších komponent vašeho domácího audio systému. 

ANALOGOVÝ VÝSTUP

No5101 využívá Mark Levinson proprietální technologii PurePath, kdy plně diskrétní výstupní obvody jsou přímo propojeny v Dual mono konfiguraci. Výstupní analogový signál s linkovou úrovní je nasměrován na symetrické konektory XLR nebo nesymetrické RCA. Lineární napájeci zdroj a toroidní transformátor se samostatnými regulátory napětí pro levý a pravý kanál poskytují tichý a stabilní zdroj energie pro kritické analogové obvody. Toto řešení zajišťuje vyjímečně přesnou a čistou reprodukci analogového zvuku bez digitálních artefaktů.

OVLÁDÁNÍ

Komfortní obsluhu umožňuje přehledné dálkové ovládání a systémové integrační a komunikační porty, které zahrnují Ethernet, RS-232, IR vstup a 12 V trigger spouštěcí vstup. K dispozici jsou samozřejmě ovladače pro hlavní automatizační systémy.  Alternativně lze zařízení ovládat také z chytrých telefonů nebo tabletů přes aplikaci Mark Levinson 5Kontrol a pro ovládání přehrávání ze sítě lze využít aplikaci MusicLife (pro zařízení iOS) nebo některou z dostupných aplikací třetích stran jako např. Buble UPnP (pro zařízení Android). No5101 nabízí i 2 digitální výstupy - 1 x optický Toslink a 1 x koaxiální S/PDIF.

KLÍČOVÉ VLASTNOSTI

• Dual mono konstrukce analogových obvodů pro dokonalý zvuk
• D/A převodník Mark Levinson PrecisionLinkII pro teplý živý zvuk s precizním podáním scény 
• Vestavěná štěrbinová mechanika s podporou přehrávání SACD, CD-A, CD-R a CD-RW
• Výstupy XLR (symetrické) a RCA (nesymetrické)
• 3 digitální vstupy (1 x optický + 1 x koaxiální + port USB-A)
• Podpora souborů FLAC, WAV, AIFF, OGG, MP3, AAC a WMA až do 24-bit / 192 kHz PCM i DSD 128
• Možnost streamování ze sítě
• Komunikační rozhraní RS232
• Přehledný displej s vysokým kontrastem
• Dálkový ovladač součástí dodávky

Technické parametry:

D/A převodník: 32-bit Mark Levinson PrecisionLinkII
CD transport: Štěrbinový (podpora SACD, CD-A, CD-R, CD-RW)
Podporované typy souborů: FLAC, WAV, AIFF, OGG až do 24-bit / 192 kHz
                                                   DSF, DFF až 5,6 MHz (DSD128 / DSD 2X)
                                                   AAC až 24-bit / 96 kHz
                                                   MP3 až 320 kbps / 48 kHz
                                                   WMA až 192 kbps / 48 kHz
Digitální vstupy: 1 optický (Toslink); 1 koaxiální S/PDIF; 1 USB-A
Bitová hloubka / Vzorkovací frekvence: PCM: až 24-bit / 192 kHz; DSD 128
Digitální procesing: 7 uživatelsky volitelných nastavení digitálního filtru pro PCM a 4 nastavení pro DSD
Analogové výstupy: 1 x symetrický XLR a 1 x nesymetrický RCA
Digitální výstupy: 1 optický (Toslink); 1 koaxiální S/PDIF
Výstupní napětí: 6 V RMS (XLR). 3 v RMS (RCA)
Odstup signál / šum: 106 dB, XLR, 6 V výstup / 94 dB, RCA 3 V výstup 
Celkové harmonické zkreslení + šum: 0,002 % - 20 Hz – 20 kHz, XLR, 24-bit / 192 kHz / 0,003 % - 20 Hz – 20 kHz, RCA, 24-bit / 192 kHz
Spotřeba energie: 0,4 W v pohotovostním režimu / 32 W v provozním stavu
Konektory řízení: 1 x RJ-45, 1 x RS-232, 1 x 3,5 mm 12 V Trigger vstup, 1 x 3,5 mm IR vstup pro externí přijímač DO
Rozměry: 438 x 126 x 466 mm (Š x V x H)
Hmotnost: 11,5 kg
 

Mark Levinson No5805 - High-End integrovaný zesilovač s DAC, Bluetooth a phono vstupem

Společnost Mark Levinson prosazuje myšlenku špičkového zvuku již od 70. let minulého století a je jen málo značek v oboru, které získaly takový věhlas a prestiž, jako právě Mark Levinson. Kvalitu jejich výrobků oceňují generace nejnáročnější audiofilů a jejich produkty představují špičku v technologii, kvalitě zpracování i věrnosti zvuku. Nezaměnitelný zvukový charakter jejich audio komponentů představuje pro mnoho posluchačů i renomovaných recenzentů absolutní referenci a značka tak trvale zůstává jedním z hlavních nositelů myšlenky nejvyšší zvukové věrnosti.

Integrovaný zesilovač №5805 byl vytvořen tak, aby přinesl veškerý výkon a kvalitu očekávanou od Mark Levinson a zároveň implementoval nejmodernější funkce a zkušenosti získané desetiletími špičkového zvukového inženýrství. Díky excelentnímu designu, plně diskrétním obvodům PurePath, DAC PrecisionLinkII, napájení sluchátek MainDrive a robustnímu dual mono zesilovači třídy AB, poskytuje model №5805 nepřekonatelnou věrnost, luxus, prémiové funkce a dokonalou flexibilitu. № 5805 je integrovaný zesilovač navržený na základě zkušeností Mark Levinson - naprosto dokonalý až do nejmenších detailů. Jeho podstatou je předimenzovaný lineární napájecí zdroj a jak je u Mark Levinson tradicí, je navržen, zkonstruován a precizně vyroben v USA.

INTEGROVANÝ ZESILOVAČ PRO DIGITÁLNÍ I ANALOGOVÉ ZDROJE

Model №5805 navazuje na skvělý rodokmen a ačkoliv se jedná v rámci značky a jeden z nejlevnějších zesilovačů, přebírá filozofii i většinu technologií od svých dražších sourozenců. Chcete-li odhalit ty nejskrytější detaily vaší hudby a zažít skutečnou sílu, je tento integrovaný zesilovač vstupní bod do světa nezaměnitelného soundu Mark Levinson. Se svou konektivitou dokáže uspokojit veškeré nároky a v jediném zařízení sdružuje vysoce kvalitní předzesilovač, phono stage a výkonový zesilovač. Zůstává věrný tradici a přináší vyjímečně dynamický zvuk a novou dimenzi zážitku z poslechu vaší digitální i analogové hudební sbírky.

"...Produkuje bohatý, přesný, detailní zvuk se skvělou tonální vyvážeností, sytými barvami a pevnými basy s jasnou konturou. Má vše, pro co milujete zvuk. Správné zabarvení akcent i dynamiku..."

Wojciech Pacula - High Fidelity

MAXIMÁLNÍ VÝKON

Základním kamenem integrovaného zesilovače №5805 je vysoce výkonný napájecí zdroj (toroidní transformátor 500+ VA), který zajišťuje dodávku optimálního výkonu pro vaše reproduktory. Plně diskrétní, kanály zesilovače třídy AB s přímým propojením získávají svůj výkon z předimenzovaného transformátoru se samostatnými sekundárními vinutími pro levý i pravý kanál. Koncový stupeň využívá topologii přímo odvozenou od uznávaného zesilovače №534 a má na výstupu dva vysokorychlostní budící tranzistory pracující ve třídě A a šest výstupních tranzistorů 260 V / 15 A.

Technologie Thermal-Trak v jedinečné duální konfiguraci zaručuje stabilní výstupní zkreslení bez ohledu na zatížení nebo teplotu. Čtyři kondenzátory na kanál s kapacitou 10000 µF, umístěné přímo na obvodové desce výstupního stupně, přivádí s rezervou dostatek proudu pro konzervativních 125 W na kanál při 8 Ω nebo téměř 250 W na kanál při 4 Ω a garantují stabilní provoz až do 2 Ω. Variabilní linkové RCA výstupy rozšiřují flexibilitu systému a nelze ani zapomenout na možnost vytvoření smyčky pro připojení externího procesoru vícekanálového zvuku, kde №5805 zůstává využit pouze jako koncový stupeň s fixní úrovní signálu pro napájení předních reproduktorů domácího kina.

"...Tento zesilovač je bohatý na tonalitu, přesto pevný a rychlý, kombinuje v jediném produktu aspekty, které nebývá jednoduché spojit. Je to zvuk, který můžete snadno poslouchat celé hodiny. Je to pravý Levinson, to je jasné!..."

Christian Punter - HFA Hifi Advice

ANALOGOVÉ VSTUPY

Vstupní bránou №5805 je jeho patentovaný obvod PurePath – plně diskrétní, přímo propojený, duál mono linkový obvod předzesilovače,na kterou designérský tým Shelton podal dvě žádosti o patent. Digitálně řízená odporová síť pro nastavení hlasitosti zajišťuje maximální integritu signálu a nejširší možnou šířku pásma. Každý ze tří stereo linkových vstupů (jeden symetrický XLR a dva nesymetrické, které využívající vlastní Mark Levinson RCA konektory) má svá vlastní vysoce spolehlivá relé pro přepínání signálu. Sluchátkový výstup MainDrive využívá předzesilovač speciálně navržený s proudovou a výkonovou kapacitou pro přímé ovládání sluchátek v čisté třídě A, bez samostatného sluchátkového zesilovače.

Specifický je i návrh phono předzesilovače, který se vyznačuje hybridní topologií zisku, která spojuje klíčové diskrétní komponenty z uznávané řady 500 Pure Phono. Stejně jako řada 500 využívá hybridní aktivní / pasivní ekvalizér RIAA, přesné odpory a polypropylenové kondenzátory pro maximální integritu a čistotu zvuku. V nabídce nastavení lze konfigurovat možnosti připojení MM (47 kΩ / 170 120, 70, 20 pF), nebo MC (37 až 1000 Ω) přenosek, zisk a aktivovat subsonický filtr. Nastavení kapacitního a odporového zatížení je dostupné přímo na zadním panelu.

DIGITÁLNÍ AUDIO

№5805 nabízí vynikající možnosti digitálního audia prostřednictvím firemního 32-bitového DAC Mark Levinson PrecisionLinkII založeného na bázi ESS Sabre Reference ES9018K2M, který se vyznačuje komplexním potlačením jitteru a plně symetrickým diskrétním stupněm převodu proudu na napětí. K dispozici je také výběr ze sedmi nastavení digitálního filtru a možnost převzorkování příchozích digitálních signálů. Streamy 44,1 kHz / 88,2 kHz / 176,4 kHz mohou být převzorkovány na 352,8 kHz a streamy 48 kHz / 96 kHz / 192 kHz na 384 kHz.

Digitální zařízení lze připojit ke čtyřem digitálním audio vstupům - 1 x koaxiální, 2 x optický S/PDIF a 1 x asynchronní USB-B pro přehrávání PCM s vysokým rozlišením (až 32 bitů / 384 kHz) a DSD souborů (až 11,2 MHz). Užitečná je i plná kompatibilita s technologii dekódování MQA (Master Quality Authenticated), která umožňuje nativní přehrávání zvukových souborů a streamů MQA. Další z možností připojení je využití integrovaného přijímače Bluetooth® s aptX™ HD, který zajistí pohodlné bezdrátové přehrávání v nejvyšší dostupné kvalitě. 

OVLÁDÁNÍ

Komfortní obsluhu umožňuje přehledné dálkové ovládání a systémové integrační a komunikační porty, které zahrnují Ethernet, USB, RS-232, IR vstup a 12 V trigger spouštěcí vstup i výstup. Interní webové rozhraní umožňuje nastavení, import a export konfigurací a aktualizaci softwaru pomocí standardního webového prohlížeče. Kromě toho jsou k dispozici ovladače pro hlavní automatizační systémy od Crestron, RTI, Control 4, Savant, AMX a URC.

KLÍČOVÉ VLASTNOSTI

• Dual mono konstrukce pro dokonalý zvuk a maximální efektivitu
• Integrovaný Bluetooth přijímač s technologií aptX HD
• Vysoký výkon: 125 W na kanál při 8 Ω, 250 W při 4 Ω
• Výstup z předzesilovače PRE-AUT
• 4 analogové vstupy včetně MM / MC PHONO vstupu (1 x symetrický XLR a 2 x nesymetrický RCA)
• 4 digitální vstupy (1 x optický + 2 x koaxiální + 1 x asynchronní USB-B)
• Sluchátkový výstup s obvody třídy A
• 32-bitový D/A převodník PrecisionLinkII
• Komunikační rozhraní RS232
• Přehledný displej s vysokým kontrastem
• Dálkový ovladač součástí dodávky

Technické parametry:

Topologie zesilovače: Třída A/B
Digitální vstupy: 2 optické digitální vstupy (Toslink); 1 koaxiální digitální vstup S/PDIF; 1 asynchronní digitální vstup USB (USB-B)
Vzorkovací frekvence / Bitová hloubka: PCM: 32, 44,1, 48, 88,2, 96, 176,4, 192, 352,8 nebo 384 kHz; až 32 bitů; DSD: Nativní nebo DoP; jednoduchá, dvojitá nebo čtyřnásobná rychlost (2,8, 5,6 nebo 11,2 MHz)
Digitální procesing: Plné MQA dekódování; PMC: 7 uživatelsky volitelných nastavení digitálního filtru, uživatelsky volitelný up-sampling na 352,8/384 kHz; DSD: 4 uživatelsky volitelné nastavení digitálního filtru
Bluetooth: aptX HD
Analogové vstupy: 1 x symetrický XLR (20 kΩ); 2 x nesymetrický RCA (10 kΩ); 1 x RCA phono MM (47 kΩ); 1 x RCA phono MC (37 až 1000 kΩ)
Analogové výstupy: 1 pár RCA - linkový s variabilní úrovní signálu
Sluchátkový výstup: 1 x 6,3 mm,  THD < 0,04 %, 20 Hz a 1 kHz, výstup 2 V RMS, zátěž 30 Ω; < 0,10 %, 20 kHz, výstup 2 V RMS, zátěž 30 Ω
Výkon: 2 x 125 W při 8 Ω / 2 x 250 při 4 Ω
Frekvenční odezva: 20 Hz – 20 kHz (+ 0 / - 0,2 dB)
Celkové harmonické zkreslení + šum: 0,035 % při 1 kHz
Činitel tlumení: >82 při 20 Hz až 10 kHz; >72 při 20 kHz (všechny 8 Ω)
Poměr signál / šum: 103 dB (20 hz - 20 kHz, A-vážený)
Konektory řízení: 1 x RJ-45, 1 x RS-232, 1 x 3,5 mm 12 V Trigger vstup / výstup, 1 x 3,5 mm IR vstup pro externí přijímač DO, USB-A pouze pro aktualizace
Rozměry: 438 x 145 x 507 mm (Š x V x H)
Hmotnost: 28,1 kg

Výrobce: Mark Levinson

 


LÍBÍ SE VÁM TENTO TITUL? SDÍLEJ


Zpět na předchozí stránku  | Zpět na kategorii Zesilovače
 

Skladem pouze


Název produktu -

skladem

k dodání za

Log-in


Registrace
Zapomenuté heslo?

Pro informace o ceně a možnosti objednání produktu nás prosím kontaktujte na:

Telefon: 775 255 735
e-mail: obchod@musicrecords.cz


Nebo nás navštivte v naší prodejně:

Kollárova 24
Plzeň, 30100